Golden State “shkrin” disavantazhin prej 19 pikëve!

Basketboll

Golden State “shkrin” disavantazhin prej 19 pikëve!

Më: 21 maj 2022 Në ora: 11:52
Golden State “shkrin” disavantazhin prej 19 pikëve!

Skuadra e Golden State tani ka epërsi 2-0 në fitore kundër Dallasit, në kuadër të gjysmëfinales së Konferencën së Perëndimit në NBA.

Takimi i dytë në palestrën “Chase Center” i takoi skuadrës vendase, e cila përmbysi disavantazhin prej 19 pikëve dhe në fund arriti të shënojë fitore me rezultat 126-117.

Të kota ishin 42 pikët e Luka Donçiçit, i cili ishte basketbollisti më i mirë te skuadra e Dallasit.

Ndërkohë Stefon Kerri me 32 pikë ishte më efikasi tek vendasit. Tani dy sfidat e radhës do të zhvillohen në Dallas, më 23 dhe 25 maj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat