Anduena Rifati: Gazeta ‘Bota sot’ ka dhënë kontribut në promovimin dhe zhvillimin e sportit 

Basketboll

Anduena Rifati: Gazeta ‘Bota sot’ ka dhënë kontribut në promovimin dhe zhvillimin e sportit 

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 15:30
Anduena Rifati

Ish basketbollistja e mirënjohur, Anduena Rifati, aktualisht vëzhguese e basketbollit të Ligës Unike Kosovë - Shqipëri, tha se

“Bota sot” ka dhënë dhe po jep kontribut në promovimin e sportit.

Ish basketbollistja e Bashkimit të Prizrenit, uron 27 vjetorin e gazetës “Bota sot”. 

Ajo tha se me vite e ka përcjellur gazetën, të cilën e lexon më ëndje dhe informohet për shumë ngjarje sportive.    

“Mendoj se gazeta ‘Bota sot’ ka dhënë kontribut në promovimin dhe zhvillimin e sportit para dhe pasluftës. 

E kam përcjell me vite gazetën tuaj dhe keni qenë afër çdo ngjarje sportive”, shprehet Rifati, ish basketbollistja më e mirë që ka pasur Kosova në vitet e pas luftës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat