Ish sulmuesit të Kosovës, nofka Romario i mbeti nga bullgarët! Kjo është arsyeja

Basketboll

Ish sulmuesit të Kosovës, nofka Romario i mbeti nga bullgarët! Kjo është arsyeja

Nga: Kemajl Goca Më: 28 qershor 2022 Në ora: 20:51
Blerim Haxholli

Blerim Haxholli edhe sot kujtohet prej sulmuesve më mirë që ka pasur Kosova në vitet e gjeneratës së sakrificës (1991-1999) dhe disa vite pas luftës.

Haxholli tregon se si i mbet nofka Romario në Plovdiv të Bullgarisë.

Romario, ish sulmuesi i famshëm brazilian, është idhull i Haxhollit, ish futbollist shumëvjeçar i Kosovës së Prishtinës. 

Në ndeshjen miqësore mes Lokomotivës së Plovdivit dhe seleksionit të Prishtinës, Haxholli bëri lojë të jashtëzakonshëm.

“Ka qenë ndeshje miqësore në Bullgari dhe hyra në pjesën e dytë.

Trajnerë i kisha dy të ndjerët Mehmet Fetahu - Meksa dhe Shaban Zeqirin.

Pas një paraqitje të bukur e me disa veprime i bëra shikuesit të brohorasin më shumë se 5 minuta Romario, Romario, Romario..

Në atëkohë Romario ishte në formë dhe luante për Barcelonën.

Mandej u ktheva në Kosovë ashtu me quajtën gjithë kohë.

Mburrem me këtë emër dhe e ka idhull”, tregon Haxholli për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Lokomotiva - Seleksioni i Prishtinës 3:2

Seleksioni i Prishtinës që u paraqit në Plovdiv: Gashi, Berisha (Haxholli), Rama (Maliqi); Osmani, Hasani, Rafuna, Fazliu, Keçi, Sahiti, Tovërlani (Jahiri) dhe Munishi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat