Adelina Çipa: Ju vizitova në spital por nuk u morëm vesh kështu kryetar

Basketboll

Adelina Çipa: Ju vizitova në spital por nuk u morëm vesh kështu kryetar

Nga: K. G. Më: 25 shtator 2022 Në ora: 12:10
Belul Beqaj

Ish basketbollistja e mirënjohur e Kosovës, Adelina Çipa, është e pikëlluar thellë me ikjen në amshim të Belul Beqajt, ish kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës.

Beqaj ka dhënë kontribut të madh në vitet e 90-ta si kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës, në rezistencë ndaj regjimit serb. 

Beqaj ka qenë kryetar i FBK-së edhe disa vite pas lufte dhe njihet nga kryetarët me atraktivë që ka pasur basketbolli. 

"RIP Behlul Beqaj kryetar i FBK-së!

Ju vizitova në spital. Por, nuk u morëm vesh kështu kryetar.

E lamë që do të luajmë së ahpejti një lojë basket.

Dritë pastë shpirti yt kryetar!”, ka shkruar Çipa në profilin e saj në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat