Tirana e nis me këmbën e mbarë sezonin, fiton Kupën

Basketboll

Tirana e nis me këmbën e mbarë sezonin, fiton Kupën

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 12:43
Tirana

Tirana është shpallur mbrëmjen e djeshme fituese e Kupës së Federatës në volejboll për meshkuj, takim i luajtur në sallën e lojërave në Farkë. Bardheblutë e trajnerit Arben Sako mposhtën 3-1 në finalen Erzenin, duke ngritur lart trofeun e parë sezonal.

Një ndeshje që nisi më mirë për shijakasit, që fituan 25-19 setin e parë dhe me pak kujdes mund të kishin fituar edhe setin e dytë. Ishte ky set që vendosi fatet e takimit, pasi në pikët shtesë fitoi Tirana 28-26, duke rikthyer ekuilbrin në fushë.

Më pas, në fushë komandon skuadra bardheblu, që është ndjeshëm më superiore në fushë, duke fituar 25-21 setin e tretë dhe 25-19 setin e katërt e krejt takimin 3-1.

Një fitore me përmbysje e Tiranës kampione, që e nis mbarë këtë sezon, ku do të luajë edhe në arenën ndërkombëtare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat