Rahoveci e pëson, gjobitet 650 euro

Basketboll

Rahoveci e pëson, gjobitet 650 euro

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 20:18
Klubi i basketbollit, Rahoveci

Klubi i basketbollit, Rahoveci është gjobitur sërish nga Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK), ku lajmin e ka konfirmuar vetë klubi.

Rahoveci është dënuar me 650 euro nga FBK për incidentet në ndeshjen e fundit kundër Ponte Prizrenit.

Dënimeve nuk i kanë shpëtuar as drejtori sportiv i Rahovecit, Adrian Sharku dhe asistenti i trajnerit, Blerim Delibeqa, ku të dy do të mungojnë në ndeshjen e ardhshme kundër KB Prishtinës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat