Lakers befasohen edhe para adhuruesve të vet, Denver merr fitoren e tretë

Basketboll

Lakers befasohen edhe para adhuruesve të vet, Denver merr fitoren e tretë

Më: 21 maj 2023 Në ora: 08:51
Denver

Los Angeles Lakers janë befasuar në ndeshjen e tretë finale të Konferencës së Perëndimit.

Të besuarit e trajnerit Darvin Ham kanë pësuar humbjen e tretë në po aq ndeshje në finalen e Konferencës së Perëndimit, pasi janë mposhtur para adhuruesve të vet nga Denver Nuggets me 11 pikë diferencë 108:119.

Kësisoj Nuggets tani janë në epërsi të thellë 3-0 dhe i duhet vetëm edhe një fitore për të kaluar në finalen e madhe të NBA.

Më meritori për fitoren e Nuggets ka qenë Jamal Murray i cili ishte i jashtëzakonshëm në këtë duel me 37 pikë, shtatë kërcime e gjashtë asistime.

Me lojë të mirë u dallua edhe qendra Jokic me 24 pikë e tetë kërcime, derisa Caldwell-Pope shtoi 17 të tjera në fitoren e tretë të Nuggets.

Anthony Davis me 28 pikë e 18 kërcime si dhe dytshja LeBron James e Austin Reaves me nga 23 pikë ishin më efikasit te Lakers, por që nuk mjaftuan për fitore.

Ndeshja e katërt do të zhvillohet sërish në Kaliforni, ku Lakers synojnë të bëjnë rikthimin e madh, derisa Nuggets i mjafton edhe një fitore për të kaluar tutje. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat