​Superliga e Kosovës në basketboll, sot fillon sezoni i ri

Basketboll

​Superliga e Kosovës në basketboll, sot fillon sezoni i ri

Më: 22 shtator 2023 Në ora: 14:15
Foto ilustrim

Sonte do të fillojë sezoni i ri i Superligës së Kosovës në basketboll.

Njëjtë sikurse ai i kaluari, edhe ky sezon pritet të jetë tejet interesant, duke marrë parasysh përforcimet dhe synimet e skuadrave.

Sezoni i ri do të nis me kampionen në aksion, ku KB Peja e pret në shtëpi KB Vëllaznimin.

Ndeshja do të zhvillohet në Pejë, në palestrën sportive “Karagaçi” me fillim nga ora 19:00. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat