Peja eliminohet nga Championsi, vazhdon garat në FIBA Europe Cup

Basketboll

Peja eliminohet nga Championsi, vazhdon garat në FIBA Europe Cup

Më: 26 shtator 2023 Në ora: 10:04
Foto ilustrim

Peja ka pësuar humbje nga kampioni i Danimarkës, Bakken me rezultat 103:79 (23:16, 25:9, 29:30, 26:24), në takimin e zhvilluar në Antalia të Turqisë, në çerekfinale të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve.

Skuadra pejane gjithsesi do të vazhdojë garat në arenën evropiane, ku do të garojë në grupet e FIBA Europe Cup.

Në takimin e zhvilluar në Turqi, pejanët ishin të barabartë në pjesën e dytë, por gjithsesi dallimi i madh u bë në pjesën e parë që ishte vendimtar.

Te skuadra pejane më i miri ishte Jacob Calloway me 14 pikë, tetë kërcime dhe pesë asistime.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat