76ers e shkatërrojnë Lakers

Basketboll

76ers e shkatërrojnë Lakers

Më: 28 nëntor 2023 Në ora: 09:45
Philadelphia 76ers

Philadelphia 76ers e kanë fituar ndeshjen e radhës me rezultat të thellë ndaj Los Angeles Lakers, me rezultatin 138-94.

Lider i fituesve ishte Joel Embiid, i cili regjistroi 30 pikë, 11 kërcime dhe 11 asistime, i ndihmuar edhe nga Tyrese Maxey me 30 pikë dhe 8 asistime.

Në anën tjetër, tek humbësit u dallua LeBron James me 18 pikë.

Anthony Davis që shënoi 17 pikë dhe 11 kërcime.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat