Mirotiq futet në Kosovë, Novak Gjokoviq mundohet të provokojë 

Basketboll

Mirotiq futet në Kosovë, Novak Gjokoviq mundohet të provokojë 

Nga: K. G. Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 20:21
Pamje nga një ndeshje

Basketbollisti me nënshtetësi malazeze – spanjolle Nikolla Mirotiq është futur në Kosovë, ndërsa tenisti serb Novak Gjokoviq mundohet të provokojë me një postim të tij.

“Nikolla vizitoi Seminarin Teologjik të Prizrenit me familjen e tij.

Ai bëri fotografi me studentët e seminarit dhe në shërbesën hyjnore, ndihmoi murgjit, priftërinjtë dhe studentët në punën e tyre të përditshme dhe sigurisht që kishte kohë për pak basketboll”, shkruan pamfleti serb “Kurir”.

"Basketbollisti Nikolla Mirotiq me familjen e tij ka vizituar shkollën tonë gjatë ditës dhe ka marrë pjesë me nxënësit në disa nga aktivitetet e tyre ditore. Kjo ishte edhe një mundësi për të që të provojë dorën e tij në gjuajtjen e trepikëshit", thuhet në njoftimin e Teologjisë së Prizrenit. 

Nga ana tjetër, Gjokoviq që njihet me skandale të panumërta ka shkruar kësisoj: në profilin e tij në Instagram: “Rrofsh vëlla, faleminderit”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat