Gjashtë skuadra sigurojnë fazën play - off

Basketboll

Gjashtë skuadra sigurojnë fazën play - off

Më: 6 prill 2024 Në ora: 20:30
Pamje nga një ndeshje

Janë luajtur ndeshjet e raundit të 33-të të sezonit të rregullt në Euroleague, duke përcaktuar edhe 6 skuadrat që sigurojnë një biletë për në fazën play off. Pas Real Madrid, që kryeson renditjen dhe e kishte siguruar më herët kualifikimin, edhe 5 ekipe të tjera e kanë ndjekur.

Ato janë Panathinaikos, Monaco, Barcelona, Olympiacos e Fenerbahce. Ndërkohë që, 4 ekipe të tjera vijojnë garën në raundin e fundit për një vend në fazën para-play off. Në këtë fazë renditen ekipet në vendet 7-10, ku gjenden Maçabi, Baskonia Gasteiz, Virtus Bolonja dhe Anadolu Efes.

Gjithçka për sa i përket renditjes përfundimtare dhe skuadrave që avancojnë më tej do të përcaktohet në raundin e fundit, ku në garë janë edhe Partizan Beograd e Armani Milano. Ndërkohë që i kanë thënë lamtumirë turneut 6 skuadra.

Euroleague-Raundi i 33-të

Crvena Zvezda – Olympiacos, 86-89

Barcelona – Maçabi Tel Aviv, 92-89

Monaco – Zalgiris Kaunas, 69-66

Alba Berlin – Partizan Beograd, 83-94

Valencia Basket – Villeurbanne, 69-98

Fenerhabce – Anadolu Efes, 80-82

Real Madrid – Baskonia Gasteiz, 91-95

Bayern Mynich – Panathinaikos, 75-82

Armani Milano – Virtus Bolonja, 90-75

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat