Azerbajxhani fiton FIBA 3x3 Europe Cup në Prishtinë

Basketboll

Azerbajxhani fiton FIBA 3x3 Europe Cup në Prishtinë

Më: 9 qershor 2024 Në ora: 23:10
Azerbajxhani

Azerbajxhani ka fituar në FIBA 3x3 Europe Cup Qualifier, në konkurrencën e femrave, që për herë të parë u zhvillua në Prishtinë.

Azerbajxhani në një finale interesante mundi Qipron me rezultat 21:12 dhe u kualifikua në FIBA Europe Cup.

Çmimin ia dorëzoi Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), Arben Fetahu.

Atmosfera ka qenë e bukur në kryeqytet.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat