Catherine Zeta Jones, konsiderohet si një nga femrat më të bukura në botë

Bota e Yjeve

Catherine Zeta Jones, konsiderohet si një nga femrat më të bukura në botë

Nga: D.B. Më: 10 dhjetor 2020 Në ora: 18:15
Catherine Zeta-Jones

Catherine Zeta Jones, një aktore e dashur nga publiku, si dhe duke u konsideruar si një nga femrat më të bukura në botë, gjithmonë ka treguar aftësi të shkëlqyera aktore dhe interpretuese.

Aktorja e talentuar dhe e vendosur, ajo duhej të përballonte disa prova të dhimbshme, veçanërisht brenda jetës së saj të martuar me burrin e saj Michael Duglas. Catherine Zeta Jones Catherine Zeta Jones lindi në 25 shtator 1969 në Swansea, Mbretëria e Bashkuar. E vendosur të bëhej aktore, ajo filloi karrierën e saj si fëmijë, duke mësuar të aktrojë dhe të këndojë dhe të marrë pjesë në muzikale të ndryshme. Pozicioni i tij i parë i rëndësishëm ishte në televizionin anglez, kur ai u bë protagonist i serialit shumë të suksesshëm televiziv Darling Buds të majit (1991), ndërsa roli i parë kinematografik do të jetë në Francë me filmin Sheherazade (1990) nga regjisori francez Philippe de Broca. Megjithatë, njeriu i famshëm arrin në fundin e viteve ’90 kur magjepset me shfaqjet e tij në maskën e Zorro (1998) së bashku me Antonio Banderas dhe në Entrapment (1999) me aktorin e famshëm Sean Connery.

Aktorja bëhet një nga më të cituarat në fillimin e Mijëvjeçarit të Ri, si dhe njihet si një prej grave më të bukura në botë. Shumë suksese do të pasojnë, si Trafiku (2000), një film me regji nga Steven Soderbergh, për të cilin gjithashtu mori një nominim të Golden Globe dhe Chicago (2002) një film muzikor të dashur, i vendosur në vitet 1920, falë të cilit ai fitoi Aktoren më të Mirë Mbështetëse të dy Fituesi i Oskarit që BAFTA (British Academy Awards Awards). Ylli i shenjtë i Hollivudit i Hollivudit ka luajtur në shumë filma të njohur. Në Itali ajo u vlerësua në filmin Ifarë di unë për dashurinë direkte, në vitin 2012, nga Gabriele Muccino.

Catherine dhe Michael Douglas në fund të viteve nëntëdhjetë, Katerina takon atë që do të bëhet dashuria e jetës së saj: aktori Michael Douglas. Një histori pasionante dhe shumë e ndjekur nga tabloidët që panë të dy përballen me sfida të dhimbshme, ndoshta disa tradhëti dhe ribashkime të ndryshme. Sipas legjendës Michael Douglas menjëherë pas takimit Catherine Zeta-Jones tha “Unë dua të jem babai i fëmijëve tuaj”. Ishte viti 1998 në Festivalin e Filmit Deauville në Francë. Njëzet e pesë vjet diferencë midis dy që kurrë nuk kanë qenë problem për të. Njëzet e pesë është gjithashtu ditëlindja e tyre, të dy kanë lindur në 25 shtator. Fëmija i tyre i parë, Dylan Michael, lindi në 8 gusht 2000. Menjëherë pas kësaj, më 18 nëntor 2000, Michael Douglas dhe Catherine Zeta-Jones u martuan me një dasmë mega, ku morën pjesë shumë yje të kinemasë ndërkombëtare.

Aktorja mbetet përsëri shtatzënë dhe lind në krah të vogël Carys Zeta, i lindur me 20 Prill 2003. Rrufeja e parë nga e kaltra vjen kur Michael Douglas merr kancer në fyt, duke deklaruar se sëmundja ishte shkaktuar nga seksi oral që ai praktikonte gjatë marrëdhënies rastësore, atëherë ai do të mohojë se ishte një justifikim për të promovuar një film të ardhshëm , Instikti Themelor. Katerina qëndron gjithmonë pranë tij, bën pushim nga puna, por, kur ai shpallet e kuruar në vitin 2011, ajo shembet dhe diagnostikohet me çrregullim bipolar. Pas kësaj, të dy janë shtruar në spital në klinika private, ai për alkoolizëm, ajo për depresion. Në vitin 2013, çifti u nda për herë të parë në 13 vjet. Por ndarja nuk zgjat shumë, të dy kthehen së bashku duke u rimartuar më 14 shkurt 2014.

Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat