Dafina Zeqiri ka zbuluar se kush është frymëzimi i saj më i madh pas nënës

Bota e Yjeve

Dafina Zeqiri ka zbuluar se kush është frymëzimi i saj më i madh pas nënës

Më: 16 janar 2021 Në ora: 20:21
Dafina Zeqiri

Dafina Zeqiri është një nga artistet e cila njihet për stilin e saj të veçantë në industrinë muzikore shqiptare.

Ajo së fundmi përmes disa fotografive ka zbuluar s ekush e inspiroi atë që fëmijë.

Këngëtarja ka publikuar në Instagram disa foto të artistes Aaliayh Dana Haughton, që nëse do të ishte gjallë sot do të festonte 42-vjetorin e lindjes.

“Gëzuar ditëlindjen engjëll! Të dua përgjithmonë”, ka shkruar këngëtarja.

Ajo gjithashtu zbuloi se që nga koha kur ishte fëmijë mbante balluket në formën e njejtë si Aaliyah që të ngjasonte me të.

“Personi i vetëm që kam pasur idhull (përveç nënës sime) vërtet brenda dhe jashtë… njerëzit që më njohin mua si fëmijë e dinë se unë i mbaja gjithmonë balluket anash dhe ende sot e kësaj dite mbaj rroba të gjera. Një artiste e vërtetë me një personalitet shumë të mirë!”, ka shkruar Dafina përkrah një fotografie të artistes.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat