Kris Jenner thotë se ajo dhe familja e sa u tronditën kur kuptuan se babai i vajzave të saj vendosi të kthehet në femër

Bota e Yjeve

Kris Jenner thotë se ajo dhe familja e sa u tronditën kur kuptuan se babai i vajzave të saj vendosi të kthehet në femër

Më: 14 prill 2021 Në ora: 08:59
Kris Jenner, Caitlyn Jenner

Kris Jenner u tregua e hapur gjatë një interviste të hënën në lidhje me marrëdhëniet e saj me ish-in e saj, Caitlyn Jenner, që nga mashkull u transformua në femër në vitim 2016.

E vetëshpallura ‘mamaja’ e familjes Kardashian u ul për një bisedë me Kristina O’Neill për WSJ. Revista ndau disa përjetime në lidhje me jetën e saj personale, shkruan DailyMail.

Në mënyrë të veçantë, 65-vjeçarja u shpreh se ajo dhe familja e saj nuk kishin qenë të njohur me procesin e tranzicionit gjinor dhe e përshkroi atë si një “tronditje” kur zbuluan se Caitlyn do të kalonte nëpër këtë proces.

“Unë mendoj se një nga gjërat më interesante që të gjithë kemi mësuar ishte se askush prej nesh nuk kishte kaluar diçka të tillë më parë në një milion vjet”, tha Kris.

Jenner gjithashtu vuri në dukje se familjes së saj iu desh të merrej me përvojën ndërsa kaloi dhe u përpoq të qëndronte sa më e hapur dhe mbështetëse.

“Ne nuk dinim si ta përjetonim atë – dhe ishte një proces, ishte një tronditje, dhe pastaj ishte një realitet, dhe ishte diçka që ne duhej ta thithnim dhe të përpiqeshim të mbështjellnim kokën dhe të mësonim”, kujtoi ajo.

Nëna e të famshmëve Kendall e Kylie Jenner vazhdoi të trajtojë perceptimin publik të përvojës së familjes së saj me tranzicionin e ish-it të saj dhe pranoi se ishte një periudhë e vështirë për të gjithë.

“Jam i sigurt se shumë njerëz që janë adhurues të shfaqjes sonë nuk e prisnin as atë dhe ishin kaq të hutuar në disa raste … sepse ka kaq shumë mënyra të ndryshme për ta parë atë”.

“Unë mendoj se kalimi i tij ishte vetëm një ditë në të njëjtën kohë, me të vërtetë, unë nuk kisha përvojë në diçka të tillë më parë, kështu që thjesht po përpiqesha të kuptoja”, shtoi ajo.

Jenner vazhdoi të vinte në dukje se fëmijët e saj ishin në fund të fundit përparësia e saj kryesore gjatë periudhës kohore dhe pranoi se ajo nuk e trajtonte domosdoshmërisht gjithçka në mënyrën e duhur ndërsa kujdesej për ta.

“Unë jam nëna e fëmijëve”, kështu që përpjekja për të lundruar ishte e vështirë sepse doja të isha prindi më i mirë që mund të isha dhe të bëja gjënë e duhur dhe nuk e dija gjithmonë se çfarë do të thoshte kjo në atë situatë”.

Jenner vazhdoi të flasë për marrëdhënien e saj aktuale me bashkëshortin e saj të kaluar dhe vuri në dukje se, përmes fëmijëve të tyre, ata do të qëndronin të lidhur tërë jetën.

Jenner e përshkroi lidhjen e saj me Caitlyn (tani femër), 71 vjeçe, si “shumë e respektueshme … ajo është babai i dy fëmijëve të mi, dhe kështu që flet shumë”.

Ish-çifti ishte martuar nga viti 1991 deri në ndarjen e tyre në vitin 2013, me divorcin e tyre që u finalizua dy vjet më vonë.

Gjatë kohës së tyre së bashku, çifti mirëpriti dy vajzat me emrin Kendall dhe Kylie, përkatësisht 25 dhe 23 vjeçe.

Para martesës së saj me medalistin olimpike, Kris ishte martuar me avokatin Robert Kardashian, i cili është i njohur për veprimet e tij gjyqësore në mbrojtje të OJ Simpson.

Ajo mirëpriti në jetë tri vajzat e saj: Kourtney, Kim dhe Khloe, si dhe djalin e saj Robert, gjatë kohës që ishte me burrin e saj të parë, me të cilin u martua në vitin 1978.

Të dy u ndanë në vitin 1991 dhe mbetën miq deri në vdekjen e tij në vitin 2003.

Jenner tani ka qenë në një lidhje me të dashurin e saj, Corey Gamble, që nga viti 2014.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat