“Më kontrolluan jetën! Isha me PS por s’do ia jap votën”- Aktori humorit për nxjerrjen e të dhënave: Sa të jem gjallë për këta njerëz…

Bota e Yjeve

“Më kontrolluan jetën! Isha me PS por s’do ia jap votën”- Aktori humorit për nxjerrjen e të dhënave: Sa të jem gjallë për këta njerëz…

Më: 20 prill 2021 Në ora: 14:16
Rezart Veleshjna

Aktori i humorit Rezart Veleshjna ka reaguar ashpër ndaj skandalit të publikimit të dhënave të qytetarëve për llogari elektorale.

Ai u shpreh se patronazhisti/ja i kishte hyrë në familje dhe e kishte marrë çdo informacion mbi jetën e tij personale.

Gjatë një intervistë në “Wake Up”, aktori tha se sa të jetë gjallë s’do e japë votën për këta persona që i kontrolluan jetën.

Image

Ndërsa shtoi se do votonte për Partinë Socialiste, por nuk do ia japë vetëm për shkak të patronazhistëve.

Image

“Do ta nis me një lajm më në fund pashë data base, më kishin kontrolluar çdo gjë timen, kunata, nga ka ardhur, kishte hyrë në familjen time, do të votojë me PS. I ati i kishte dalë në pension. Sa të kem jetë për këta njerëz që më kanë bërë këtë gjë, më kanë kontrolluar jetën dhe çojnë informacione ku thonë se ‘ky është i sigurt që do të votojë për ty’, nuk e kanë votën nga kjo gjë. Isha me PS me thënë të drejtën, por s’do ia jap vetëm për këtë, për patronazhistët,”– tha Rezart Veleshnja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat