Justin Bieber vazhdon daljet në publik me flokët ‘dreadlocks’ edhe pse u akuzua për përvetësim kulturor

Bota e Yjeve

Justin Bieber vazhdon daljet në publik me flokët ‘dreadlocks’ edhe pse u akuzua për përvetësim kulturor

Më: 18 maj 2021 Në ora: 23:16
Justin Bieber

Ai është akuzuar për herë të dytë me pretendime për përvetësim kulturor për shkak të flokëve të tij në dreadlocks.

Por Justin Bieber siç duket gjithçka e merr me qetësi.

Aktori 27-vjeçar u pa sërish me flokët bishta dreadlock pavarësisht nga polemikat rreth modelit të flokëve, ndërsa ecte përreth në West Hollywood të dielën.

Image

Bieber vazhdoi të jetë qendër e vëmendjes ndërsa  ishte i rrethuar nga tymi pasi piu një cigare të dyshimtë në parkingun e Starbucks.

Megjithëse dukja e Justin-it u frymëzua nga feja popullore Abrahamike që u zhvillua në Xhamajka, ai mbajti devotshmërinë ndaj besimit të tij të krishterë duke veshur një kapuç të Bodrumit të Old Church.

Ai gjithashtu veshi një palë pantallona të zeza të gjera dhe të gjitha atlete të bardha.

Image

Superylli i popit u kritikua ndërsa  për herë të parë përdori modelin e ri të flokëve në një postim në Instagram më 25 prill. Që atëherë ai ka ndarë një varg imazhesh të tij me dukjen e re në platformat e tij sociale.

Ndërsa shumë prej 175 milion fansave dhe ndjekësve të tij në Instagram dhanë miratimin e tyre për modelin e flokëve si një deklaratë të modës, shumë përdorues të mediave sociale kritikuan këngëtarin  për përvetësimin kulturor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat