​Susan Sarandon: Kur dukesh si Brad Pitt nuk ke pse të punosh

Bota e Yjeve

​Susan Sarandon: Kur dukesh si Brad Pitt nuk ke pse të punosh

Më: 21 qershor 2021 Në ora: 23:40
​Susan Sarandon dhe Brad Pitt

Legjenda e aktrimit Susan Sarandon lavdëroi kolegët e saj Brad Pitt dhe Johnny Depp.

Sarandon thotë se ata nuk luajtën kartën e paraqitjes së tyre, por punuan për talentin e tyre.

Pitt (57) luajti me Sarandon dhe Gene Davis në filmin kult me protagonist "Thelma dhe Louise" dhe fituesja e Oskarit ndau që ajo mendonte se ai ishte i shkëlqyeshëm.

Image

"Ishte e qartë se ai ishte argëtues, i qetë dhe krijues. Por kur pashë filmin, kuptova se çfarë solli ai në film me atë personazh pa qenë në skenar. Kjo ishte kur mendova se ai ishte një aktor personazhi. Ai po vepron. Kur dukeni kaq mirë, me të vërtetë nuk keni pse të punoni shumë ... Ai nuk u përpoq të luante letrën e pamjes së tij të bukur”, tha Sarandon.

Një kompliment i ngjashëm iu dërgua Johnny Depp, i cili luajti personazhe të çuditshme si Edward Makazoruki, Jack Sparrow, Willie Wonka, Pig Todd.

"Depp futet thellë në personazhe, mbase shumë thellë", komentoi Sarandon duke qeshur.

"Ai mund të depërtonte vetëm pasi duket mirë. Unë i admiroj njerëzit që nuk e kanë bërë atë, pasi si aktor personazhesh duhet të punosh shumë dhe të kesh një punë më interesante sesa të jesh një djalë i pashëm. Ai bëri një punë të mahnitshme, ishte i guximshëm me zgjedhjet e tij dhe luajti personazhe me të cilët mund ta simpatizosh. Mendoj se është i shkëlqyeshëm dhe me të vërtetë e dua," tha aktorja.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat