Dua Lipa po mbështetë marshin e Vasfije Krasniqit në New York

Bota e Yjeve

Dua Lipa po mbështetë marshin e Vasfije Krasniqit në New York

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 15:35
Dua Lipa

Dua Lipa po mbështetët nismën e Vasfije Krasniqit #RallyForHerJustice.

Kjo nismë që ka për qëllim të vënies së drejtësisë për krimet e kryera nga serbet, në Kosovë, Bosnje e Hercegovinë e Kroaci.

Dua Lipa e cila ndiqet nga dhjetëra milionë, me mbështetjen e kauzës së Vasfije Krasniqit po i kujton edhe njëherë botës për krimet serbe që i kanë kryer në rajon.

Image
Dua Lipa

Marshi për këtë kauzë do të bëhet më 28 tetor në NewYork.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat