Situata Bora-Donald-Beatrix shkaktoi bujë të madhe në rrjet, këngëtarja: Televizioni nuk ka mëshirë për...

Bota e Yjeve

Situata Bora-Donald-Beatrix shkaktoi bujë të madhe në rrjet, këngëtarja: Televizioni nuk ka mëshirë për...

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 13:37
Olta Boka, Donaldi, Beatrix 

Marrëdhënia mes Donaldit dhe Beatrixës është qendra e vëmendjes ditët e fundit. Donaldi mësoi dje se Bora ishte duke e pritur jashtë dhe tha se ndihet në faj për veprimet e tij, mirëpo pohoi se nuk është duke u tallur me Beatrixën.

Kjo e fundit i kërkoi falje Borës, por tha se ajo që ndjen për Donaldin nuk ndryshon.

Lidhur me këtë situatë ka reaguar edhe këngëtarja e njohur Olta Boka. Në një postim në Instastory ajo shkruan se e njeh televizionin që në vegjëli dhe thotë se media i bën ngjarjet ashtu si i intereson.

“Nuk ka mëshirë. As për protagonistët e as për publikun. Madje për këtë të fundit sa më shumë drama, telenovela të krijojë, aq më mirë. Televizioni nuk pyet se kë përdor për të arritur qëllimet e veta (shikueshmëria). Për sa kohë individi, i cili “përdoret”, ka pranuar të bëhet pjesë e skemës, skemë të cilën protagonistët e kuptojnë shumë më vonë”, shkruan Olta.

“E gjithë diferenca është tek vëmendja që keni ndaj detajeve! Detaje që kur lidhen me njëra-tjetrën japin përgjigjen logjike, por jo të sigurtën. Sepse në fund të fundit të vërtetën e dinë vetëm protagonistët”, thotë ajo ndër të tjera, duke vënë në dukje se një pjesë e situatave janë edhe të planifikuara.

Image
Insta
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat