Kim Kardashian merr titullin “Ikonë e Modës”, ja çfarë tha për Kanye West…

Bota e Yjeve

Kim Kardashian merr titullin “Ikonë e Modës”, ja çfarë tha për Kanye West…

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 15:41
Kim Kardashian

Ylli dhe miliarderja Kim Kardashian nderohet me çmimin ‘Fashion Icon (Ikona e modës)’ në People’s Choice Awards 2021.

Nuk ka dyshim se Kim Kardashian është një nga influencueset më të mëdha në botë.

Së fundmi ajo u vlerësua për përkushtimin e saj ndaj stilit në “2021 People’s Choice Awards”, ku mori titullin ‘ikonë e modës’. Teksa u ngjit në skenë me një pamje mahnitëse, nëna e katër fëmijëve mori çmimin e saj e veshur një fustan të ngushtë të zi që kishte një jakë të zhveshur dhe mëngë me doreza nga Balenciaga.

Image
Kim Kardashian

Ajo e bëri veshjen e saj edhe më të denjë duke  i shtuar aksesor një palë syze dielli unike, sigurisht të zeza dhe vathë të mëdhenj.

Kim falënderoi gjatë fjalimit të saj veçanërisht ish-bashkëshortin e saj, Kanye West që e përfshiu në botën e modës.
Në momentin që Kim pranoi çmimin para motrës së saj, Khloe dhe nënës, Kris Jenner, ajo e përshkroi këtë çast si një moment të madh në jetën e saj.

Image
Kim Kardashian

“Fakti që po fitoj çmimin e ikonës së modës është, si një moment i madh. Jam shumë e përulur”,tha ajo gjatë fjalimit.

Kim është e njohur në industrinë e modës dhe bukurisë për sipërmarrjet dhe partneritetet e saj të suksesshme të biznesit.  Në shtator 2019, ajo lançoi markën e saj jashtëzakonisht të njohur të veshjeve të formës, SKIMS, e cila u vlerësua së fundmi në mbi 1 miliard dollarë, së bashku me markat e saj të bukurisë KKW BEAUTY dhe KKW Fragrance, të cilat u lançuan në 2017.

Gjatë dy dekadave të fundit, Kim i ka sjellë asaj një lojë kur bëhet fjalë për modën e fundit.  Por, edhe për të thyer pamjen e saj më të zhurmshme, ka një element kyç që ajo i qëndron: thjeshtësia.

“Më pëlqen të vishem shumë thjeshtë. Ka qenë gjithmonë çelësi i mënyrës sesi vishem,” ndau KKW në podkastin Pretty Big Deal të Ashley Graham në 2018. “Ka gjithmonë një element thjeshtësie.”

Image
Kim Kardashian
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat