Modelja braziliane ndërron jetë nga Covid-19!

Bota e Yjeve

Modelja braziliane ndërron jetë nga Covid-19!

Më: 12 janar 2022 Në ora: 15:56
Valentina Boscardin

Modelja e njohur Valentina Boscardin ka ndërruar jetë në moshën 18-vjeçare për shkak të komplikacioneve të shkaktuar nga COVID-19.

Mediat braziliane raportojnë se ajo u detyrua të shtrohej në spital për shkak të simptoma të rënda, por ishte tromboza e krijuar nga sëmundja që i dha fund para kohe jetës së saj.

Lajmin e ka dhënë e ëma e saj prezantuesja e njohur braziliane Marcia Boscardi.

Sipas prezantueses, vajza e saj nuk kishte probleme të mëparshme shëndetësore dhe kishte marrë dy doza të vaksinës Pfizer, por këto masa nuk parandaluan një shtrimin në spital.

Valentina Boscardin kishte ndjekur hapat e nënës së saj në industrinë e modës dhe tashmë ishte pjesë e agjencisë së njohur Ford Model Brasil Sao Paulo.

“Valentina ishte gati për të nisur një karrierë ndërkombëtare. Sa e trishtueshme . Ajo kishte marrë të dy dozat e Pfizer. Pusho, në paqe Valentina” ka shkruar gazetari dhe miku i familjes së viktimës, Felipeh Campos.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat