Kim Kardashian merr vëmendje me paraqitjen teksa kalon kohë me motrën Kendall Jenner në festivalin e Coachella

Bota e Yjeve

Kim Kardashian merr vëmendje me paraqitjen teksa kalon kohë me motrën Kendall Jenner në festivalin e Coachella

Më: 17 prill 2022 Në ora: 18:02
Kim Kardashian

Të gjithë sytë ishin te Kim Kardashian teksa ajo ndoqi Festivalin Revolve 2022 me një bluzë gri asimetrike dhe një fund të ngjashëm me një të çarë deri në kofshë gjatë të shtunës (16 prill).

Teksa tundte një palë taka të kryqëzuara me rripa deri tek këmbët të tonifikuara dhe syzet e diellit të argjendta, ylli 41-vjeçar pozoi për një foto me motrën më të vogël Kendall Jenner.

Derisa qëndronte pranë motrës 26 vjeçe, nëna e katër fëmijëve shkrepi edhe disa foto të tjera teksa shoqërohej me shefin ekzekutiv të “Revolve”, Michael Mente dhe shefen e markës së “Revolve”, Raissa Gerona.

Për këtë rast, Jenner veshi një bluzë të shkurtër të bardhë dhe pantallona të bardha me këmbë të gjera nga “Local European”, të cilat shfaqnin belin e saj të hollë.

Ajo përshtati pamjen e saj minimaliste me një çantë të zezë që e mbante mbi supe dhe një palë sandale të zeza me të bardhë.

Jenner gjithashtu i mbajti bizhuteritë e saj të thjeshta, duke zgjedhur një zinxhir floriri rreth qafës dhe një palë vathë të vegjël prej ari.

Përveç kalimit të kohës me Kendall, Kim u takua me shoqen e saj Allison Statter, e cila është gjithashtu vajza e ekzekutivit të muzikës, Irving Azoff.

Pasi pozoi për foto me të, Kim u takua edhe me parukierin Chris Appleton, shkruan DailyMail.

Stilistja britanike, e cila ka punuar me Katy Perry, Jennifer Lopez dhe Ariana Grande, kishte veshur një buton të zi pjesërisht të hapur dhe shtresa gjerdanësh ari.

Dalja e fundit e Kim vjen pasi ish-i i saj Kanye West u tërhoq nga festivali muzikor Coachella, disa muaj pasi ai u ndalua nga Grammy për sjelljen e tij shqetësuese në internet dhe sulmet kundër saj dhe të dashurit Pete Davidson.

Kim në mars u shpall ligjërisht beqare, ajo fillimisht bëri kërkesë për divorc në shkurt 2021.

Travis Scott u tha se do të shfaqej me Kanye – i cili ka ndryshuar emrin në Ye – dhe gjithashtu nuk do të performojë më në festival, raportoi TMZ.

Scott ishte cilësuar si kryefjala e festivalit 2020 përpara se të anulohej për shkak të COVID. Më pas ai u rezervua sërish për vitin 2022, por organizatorët i hoqën këto plane pas tragjedisë së koncertit të tij në Astroworld që la të vdekur 10 persona.

Dy javë para festivalit, The Weekend së bashku me Suedisht House Mafia u njoftuan se do të ishin zëvendësuesit e West si kryefjala e së dielës mbrëma.

Krijuesi i hitit “Blinding Lights” dhe grupi muzikor – i përbërë nga Axwell, Steve Angello dhe Sebastian Ingrosso – kanë një marrëdhënie pune pasi ata bashkëpunuan në këngën hit “Moth To A Flame” së bashku dhe gjithashtu kanë të njëjtin ekip menaxhues SALXCO.

Ky do të jetë gjithashtu kthimi i madh i Suedez House Mafia në festivalin muzikor shumë të popullarizuar, pasi ata nuk kanë performuar në të që nga viti 2012 pasi u shpërbë në 2013 në kulmin e tyre absolut të popullaritetit.

The Weeknd doli fillimisht në skenën e Coachella në vitin 2012 dhe më pas tre vjet më vonë në 2015. Ai zyrtarisht kryesoi festivalin në vitin 2018 me Beyonce dhe reperin Eminem.

Reperi West, 44 vjeç, ishte caktuar të kryesonte festivalin vjetor me Billie Eilish dhe Harry Styles, të cilët të dy konsiderohen si akte pop/alternative, si dhe grupin muzikor të shtëpisë Swedish House Mafia.

Mbetet e paqartë saktësisht pse Ye u tërhoq nga shfaqja në minutën e fundit. Një burim ka pohuar për “Variety” se West nuk kishte bërë prova apo përgatitur për paraqitjen.

Në janar 2021 u njoftua se festivali muzikor shumë i popullarizuar në Indio të Kalifornisë do të rikthehej në pranverën e vitit 2022 pas dy vitesh riplanifikim për shkak të pandemisë COVID-19.

Ai është një nga festivalet muzikore më të mëdha në botë, ngjarja është mbajtur çdo pranverë në Luginën Coachella në shkretëtirën e Kolorados që nga viti 1999.

Pasi u shty për shkak të pandemisë, festivali njoftoi rikthimin e tij të shumëpritur në ditën e Vitit të Ri 2021 me një postim të thjeshtë në Twitter ku shkruhej: “Shihemi në shkretëtirë”.

Kur pandemia e coronavirusit goditi SHBA-në vitin e kaluar, festivali u riplanifikua nga prilli 2020 në tetor 2020, përpara se të anulohej plotësisht për herë të parë në 20 vjet atë qershor.

Festivali më pas u riplanifikua për në prill 2021 përpara se të anulohej përsëri në janar pasi oficeri i shëndetit publik i Kalifornisë urdhëroi Coachella të anulonte ngjarjen për shkak të shqetësimeve të vazhdueshme për COVID-19.

Festivali muzikor tërheq mbi 250,000 pjesëmarrës gjatë dy fundjavave për të kërcyer dhe argëtuar me një shumëllojshmëri të gjerë artistësh me famë.

Image
Kim Kardashian
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat