Rita Ora duket magjepsëse në veshjen unike gjatë paraqitjes në festivalin “Glastonbury”

Bota e Yjeve

Rita Ora duket magjepsëse në veshjen unike gjatë paraqitjes në festivalin “Glastonbury”

Më: 27 qershor 2022 Në ora: 00:41
Rita Ora

Rita Ora tërhoqi vëmendjen në Festivalin Glastonbury në Somerset të premten (24 qershor).

Këngëtarja, 31 vjeçe, mori vëmendje me një bluzë rozë me modele lulesh, të cilat i bashkoi me një palë pantallona të ngushta të zeza.

Kjo vjen pasi u raportua se Rita do të lidhë kurorë me të dashurin e saj, Taika Waititi në një ceremoni private pasi vendosën që ata donin të martoheshin.

Image
Rita Ora

Ajo kishte një aksesor me një rrip lëkure, si dhe një palë çizme, ndërsa në fytyrë kishte vendosur syze dielli me platformë.

Krijuesja e hiteve “Anywhere” vazhdoi paraqitjen e saj elegant me një koleksion gjerdanësh prej guri dhe la flokët bionde në një stil kaçurrela të mrekullueshme.

Image
Rita Ora

Më pas artistja u mbështjellë me një xhaketë të kuqe piloti mes erës së verës, ndërsa mbante një kapele të zezë bejsbolli në dorë, shkruan DailyMail.

Pas raportimeve se Rita dhe Taika ishin fejuar dhe planifikonin një ceremoni jashtë vendit përpara se të festonin me kolegët e tyre në një festë të madhe në Londër më vonë këtë vit.

Kuptohet se Rita, e cila është duke punuar në disa filma dhe The Voice Australia, dhe Taika, e cila po planifikon një varg filmash, shpresojnë të lidhin martesën pasi të kenë përfunduar angazhimet e tyre të punës.

Image
Rita Ora

Në gusht, çifti, i cili filloi të takohej në mars 2021 pas takimit në Australi, u tha se po ecnin aq shpejt në marrëdhënien e tyre sa filluan të diskutonin martesën, tha një burim për New Idea.

“Taika e quan Ritën “grua” gjatë gjithë kohës dhe bisedon se si ai do të jetë burri i saj i parë dhe i fundit”, tha burimi i brendshëm.

Taika ishte martuar më parë me producentin e filmit Chelsea Winstanley, teksa për Ritën kjo do ishte martesa e parë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat