E veshur e tëra në të kuqe – Bebe Rexha shkëlqen me paraqitjen në American Music Awards

Bota e Yjeve

E veshur e tëra në të kuqe – Bebe Rexha shkëlqen me paraqitjen në American Music Awards

Më: 21 nëntor 2022 Në ora: 10:47
Bebe Rexha

Çmimet e 50-ta vjetore të American Music Awards u zhvilluan në Teatrin Microsoft në Los Angeles të dielën (20 nëntor) me Wayne Brady që shërbente si nikoqir i natës.

Mes shumë yjeve që ndezën tapetin e kuq përpara ceremonisë ishte Bebe Rexha, e veshur me një fustan prej tyli të kuq me shumë volum.

“AMA”-s, i cili pretendon të jetë shfaqja më e madhe e çmimeve të votuara nga fansat në botë, nderon arritjet kryesore të vitit në industrinë e muzikës nga 24 shtatori 2021 deri më 22 shtator 2022, transmeton DailyMail.

Image
Bebe Rexha

Këngëtarja e “The Baby, I’m Jealous”, 33 vjeç, doli para fotografëve me veshjen e kuq që i ngjante një trëndafili.

Ai erdhi i kompletuar me një dekolte të zhytur, e cila ndihmoi t’i theksohej gjoksi, shpatullat e fryra dhe pjesën e përparme, dhe një pjesë e gjatë që e ndoqi disa metra pas saj.

Ylli i popit kishte veshur gjithashtu doreza të tejdukshme që i kalonin bërrylat dhe e kishte fustanin të lidhur në bel me një rrip të zi.

Image
Bebe Rexha

Duke përmbyllur pamjen e saj të përgjithshme, Rexha, emri i vërtetë i të cilës është Bleta pati çizme stileto deri tek gjuri dhe i kishte tërhequr flokët e saj bionde në një topuz elegant, me përjashtim të flokëve që la të varur rreth kornizës së fytyrës.

Rexha do të ndërronte fustanin e saj të kuq dhe do të kthehej në një veshje tjetër të përbërë nga pantallona lëkure të zeza dhe një bluzë metalike argjendi përpara performancës së saj të hitit të saj të viteve nëntëdhjetë “I’m Good (Blue)”.

Ajo vendosi të nxirrte flokët e saj bjonde nga topuz dhe t’i linte ato të rrjedhin mbi supet e saj për kohën e saj në skenë.

Edhe pse melodia është një duet me David Guetta, DJ francez nuk mori pjesë në “AMA”.

“I’m Good (Blue)” u regjistrua, u performua dhe u ripërpunua disa vite përpara se të bëhej virale në TikTok në 2022.

Rexha më vonë ri-regjistroi vokalin e saj për këngën para se të publikohej si ‘single’ pas suksesit të tij në platformën e mediave sociale.

Që atëherë ajo ka shkuar në krye të top-listave në 20 vende si Australia, Kanadaja, Zvicra, Danimarka, Holanda, Norvegjia, Finlanda, Suedia dhe Mbretërinë e Bashkuar.

Kënga është nominuar për ‘Kënga më të mirë ritmike/elektronike’ për çmimet e ardhshme të 65-të të Grammy.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat