E fejuara mahnitëse e Courtois rrezatoi në tribuna teksa e ndoqi portierin belg duke mbrojtur penalltinë ndaj Kanadasë

Bota e Yjeve

E fejuara mahnitëse e Courtois rrezatoi në tribuna teksa e ndoqi portierin belg duke mbrojtur penalltinë ndaj Kanadasë

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 08:10
E fejuara e mrekullueshme e Thibaut Courtois, Mishel Gerzig

E fejuara e mrekullueshme e Thibaut Courtois, Mishel Gerzig, ka rrezatuar në tribunat e Kampionatit Botëror në Katar të mërkurën mbrëma.

Për më shumë, ajo ishte dëshmitare e intervenimit mbresëlënës të partnerit të saj, i cili mes tjerash, e mbrojti një penallti në fitoren e Belgjikës (1-0) ndaj Kanadasë.

25-vjeçarja ishte e gëzuar derisa ndiqte ndeshjen e parë grupore të përfaqësueses belge në ‘Katar 2022’.

Askush nuk mund të ishte më krenar për paraqitjen e Courtois sesa partnerja e tij, Mishel, e cila iu referuar atij në Instagram si “mbreti im”.

Modelja spanjolle ishte në disponim të mirë, ndërsa me krenari e ka treguar një fotografi të portierit në telefonin e saj.

Image
E fejuara e mrekullueshme e Thibaut Courtois, Mishel Gerzig

Çifti e kanë nisur lidhje gjatë periudhës së izolimit kur kishin filluar të shkruanin me njëri-tjetrin, ndërsa Courtois e pranoi publikisht lidhje në vitin e kaluar.

Image
E fejuara e mrekullueshme e Thibaut Courtois, Mishel Gerzig

Ata shumë shpejt pritet të martohen, pasi Thibaut kishte rënë në gjunjë gjatë një udhëtimi romantik në muajin qershor duke i propozuar bukuroshes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat