Dua Lipa duket tejet tërheqëse teksa i reziston të ftohtit në New York veshur me një pallto elegante

Bota e Yjeve

Dua Lipa duket tejet tërheqëse teksa i reziston të ftohtit në New York veshur me një pallto elegante

Më: 9 dhjetor 2022 Në ora: 08:43
Dua Lipa

Dua Lipa u pa e veshur me një pallto të hirtë me detaje të zbukuruara me gëzof rozë teksa doli në New York të mërkurën mbrëma.

Këngëtarja e muzikës pop, 27-vjeçe, tërhoqi vëmendjen me pallton mbresëlënëse, të cilën e kombinoi me një bluzë të thjeshtë të bardhë dhe pantallona të gjera, shkruan DailyMail.

Kjo dalje e saj vjen disa ditë pasi u zbulua ekskluzivisht nga DailyMail të dielën se babai i këngëtares kontaktoi Katarin në lidhje me ceremoninë e hapjes së Kampionatit Botëror 2022 – duke negociuar me yllin shqiptar pro-LGBTQ+ e cila deklaroi se refuzoi të performonte në ngjarje për shkak të historisë së të drejtave të njeriut në vend.

Image
Dua Lipa

Vetëm disa ditë pas rrjedhjes së mesazheve, këngëtarja e hitit “Levitating” e pushoi dramën e shumëpërfolur në media teksa po dilte me gëzim nga hoteli i saj.

Image
Dua Lipa

Këngëtarja shqiptare-britanike mbante me vete një çantë të markës “Chanel”, teksa dilte nga hoteli i saj.

Për aksesorë ajo zgjodhi një varëse me gjerdan dhe zinxhirë argjendi, gjersa kishte aplikuar një manikyr festiv të kuq në gishtërinjtë e saj.

Për makijazhin, ajo u kujdes që të dukej e thjeshtë me pak elemente në ftyrën e saj.

Image
Dua Lipa

Këngëtarja e hitit “New Rules” i la flokët e saj të zeza në valë të lirshme.

Në fillim të kësaj jave, Lipa mori pjesë në ngjarjen “Variety Hitmakers” më 3 dhjetor në Los Angeles.

Në këtë ngjarje, ajo mori çmimin “Krijuesja muzikore e vitit” për vitin 2022 për suksesin komercial të këngës së saj hit me Elton John, të titulluar “Cold Heart – PNAU Remix”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat