Nuk lë anash familjen – Dua Lipa shoqërohet nga i ati Dukagjini në Grammy Awards

Bota e Yjeve

Nuk lë anash familjen – Dua Lipa shoqërohet nga i ati Dukagjini në Grammy Awards

Më: 5 shkurt 2024 Në ora: 11:45
Dua Lipa dhe Dukagjini

Dua Lipa mbërriti në tapetin e kuq të çmimeve Grammy 2024 me babanë e saj, Dukagjin Lipën.

Të dielën më 4 shkurt, ylli i “Barbie”, 28 vjeçe, kaloi në tapetin e kuq jashtë Crypto.com Arena në Los Angeles, Kaliforni, me një fustan metali me mëngë të gjata nga Courreges.

Ajo kompletoi pamjen e argjendtë me një gjerdan të Tiffany & Co dhe byzylyk që kombinoheshin.

Image
Dua Lipa dhe Dukagjini

Lipa u shoqërua në tapet me të atin, tashmë të famshëm, i cili iu bashkua asaj për natën e madhe.

Këngëtarja u nominua për dy çmime në ceremoninë vjetore: ‘Kënga më e mirë e shkruar për mediet vizuale’ dhe ‘kënga e vitit për’ “Dance the Night” nga filmi “Barbie”.

Image
Dua Lipa dhe Dukagjini

Për këtë rast, babai i Lipës zgjodhi një kostum klasik të zi me një papion të zi.

Në fotot nga tapeti i kuq, babë e bijë mund të shihen duke pozuar së bashku përpara shfaqjes së çmimeve.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat