Bianca Censori mund të përballet me burg, pas daljes pa të brendshme në Paris

Bota e Yjeve

Bianca Censori mund të përballet me burg, pas daljes pa të brendshme në Paris

Më: 3 mars 2024 Në ora: 16:26
Bianca Censori

Bianca Censori mund të përballet me burg ose një gjobë prej 15,000 euro pasi testoi ligjet e ekzibicionitizmit në Paris.

Të martën, arkitektja Yeezy, 29 vjeçe, vendosi veshjen e saj më eksplicite deri më tani, teksa mbahej pa të brendshme nën një palë çorape të tejdukshme gjatë një daljeje publike me bashkëshortin Kanye West.

Bianca nuk u përpoq të fshihte organet e saj gjenitale ose të pasmet e zhveshura në veshje, ndërsa turmat e shikuesve të tronditur nxituan për të bërë fotografi, shkruan DailyMail.

Image
Bianca Censori

Ajo gjithashtu dukej se nuk kishte veshur një këmishë apo sytjena nën një pallto leshi të prerë ndërsa u kthye në hotelin “Ritz” me Kanye të veshur me kapuç, pasi kishte shijuar darkën në Ferdi.

Ndërsa ‘muza’ e Kanye nuk mund të jetë e panjohur për ekspozimin e trupit të saj në publik, akti i saj i fundit mund të shkaktojë telashe me zyrtarët francezë nëse ajo gjendet në shkelje të ligjeve të tyre të mirësjelljes.

Neni 222-32 i kodit të ri penal (i zbatueshëm që nga 1 marsi 1994) përcakton: “Shfaqja e qëllimshme seksuale në sy të të tjerëve në një vend të aksesueshëm për vështrimin publik dënohet me një vit burg dhe një gjobë prej njëqind mijë frangash (15,000 euro).

Lakuriqësia në vetvete nuk është e barabartë me paturpësinë, megjithatë, kur ligjvënësi përcakton: “Akuza është formuluar në mënyrë të tillë që të përjashtojë çdo mundësi për procedim ndaj personave që praktikojnë naturizëm në vende të caktuara posaçërisht për këtë qëllim.” 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat