Cassie u pa me disa plagë vetëm dy ditë pasi u rrah brutalisht nga ish-i i saj Sean 'Diddy' Combs në një sulm që u kap në video

Bota e Yjeve

Cassie u pa me disa plagë vetëm dy ditë pasi u rrah brutalisht nga ish-i i saj Sean 'Diddy' Combs në një sulm që u kap në video

Më: 18 maj 2024 Në ora: 11:37
Cassie shihet duke përpiqur të arratiset me ashensor. Diddy, pasi e ndoqi nëpër korridor, e kapte nga pjesa e pasme e bluzës me kapuç dhe e hodhi në tokë.

Pamje të tronditshme nga kamerat e sigurisë u shfaqën të premten, ku Diddy, 54 vjeç, sulmonte dhunshëm Cassien, 37 vjeç, në një hotel në Los Angeles më 5 mars 2016.

Dy ditë më vonë, çifti i asaj kohe u shfaq në tapetin e kuq duke mbajtur duart për premierën e filmit "The Perfect Match" më 7 mars.

Imazhe të zbuluara nga DailyMail.com tregojnë Cassien në dy veshje të ndryshme atë natë, me plagë që duket se janë të dukshme në trupin e saj.

Videoja e tmerrshme, e siguruar nga CNN, tregon reperin pa bluzë me një peshqir të mbështjellë rreth belit, duke e ndjekur Cassien nëpër korridorin e hotelit InterContinental në Century City.

Ndërsa ajo përpiqej të hynte në një ashensor, ai e kapte nga pjesa e pasme e kokës dhe e përplaste në tokë.

Më pas e shkelte ndërsa ajo qëndronte pa lëvizur në tokë, përpara se të kapte dy çantat e dizajnerit me të cilat kishte përpiqur të ikte.

Diddy qëndronte mbi të, e shkelte përsëri, dhe më pas e tërhiqte mbrapsht në dhomën e tyre duke e kapur nga bluza me kapuç. Në një deklaratë për DailyMail.com sot, avokati i Cassies, Douglas Wigdor, tha: "Videoja e rëndë ka konfirmuar vetëm sjelljen e trazuar dhe predatorë të zotit Combs.

"Fjalët nuk mund të shprehin guximin dhe fortësinë që Znj. Ventura ka treguar duke dalë hapur për të sjellë këtë në dritë."

Cassie paditi Combsin vitin e kaluar duke akuzuar përdhunim dhe një gamë të gjerë të krimeve të tjera.

Ata arritën një marrëveshje jashtë gjykatës në nëntor për një shumë të pazbuluar.

Në një deklaratë në atë kohë, Cassie tha: "Kam vendosur të zgjidh këtë çështje në mënyrë miqësore me kushte që unë kam një nivel kontrolli," tha Cassie në një deklaratë.

"Dua t'u falënderoj familjen time, fansat dhe avokatët për mbështetjen e tyre të palëkundur."

Në deklaratën e tij pas marrëveshjes, avokati i Diddy tha se zgjidhja e rastit nuk ishte në asnjë mënyrë një pranim faji.

Image

"Zoti Combs mohon me forcë këto akuza ofenduese dhe të pabesueshme," tha avokati i tij Ben Brafman.

"Prej gjashtë muajsh, zoti Combs është përballur me kërkesën e vazhdueshme të Znj. Ventura prej 30 milionë dollarësh, nën kërcënimin e shkrimit të një libri dëmtues për marrëdhënien e tyre, që u refuzua qartë si shantazh i hapur.

"Pavarësisht tërheqjes së kërcënimit të saj fillestar, Znj. Ventura tani është drejtuar në padinë e mbushur me gënjeshtra bazë dhe akuza të pabesueshme, duke synuar të njollosë reputacionin e zotit Combs dhe duke kërkuar një pagesë."

Çifti ishte bashkë nga viti 2007 deri në 2018, pasi u takuan në vitin 2006 kur ajo ishte 19 vjeçe dhe ai ishte 37 vjeçe.

Në padinë e saj, Cassie kujtoi një incident të ngjashëm me atë të kapur në pamjet e sigurisë në hotelin e LA.

Padia pretendon: "Rreth marsit 2016 zoti Combs, gjatë një FO në hotelin InterContinental në Century City, zoti Combs u deh shumë dhe e goditi Znj. Venturan në fytyrë, duke i dhënë një sy të zi.

"Pasi ai flinte, Znj. Ventura përpiqej të largohej nga dhoma e hotelit, por ndërsa ajo dilte, zoti Combs zgjohet dhe fillon të bërtasë te Znj. Ventura. Ai e ndoqi atë në korridor duke bërtitur te ajo.

Image

"Ai e kapte atë, dhe më pas mori vazo qelqi në korridor dhe i hodhi ato te ajo, duke shkaktuar thyerjen e qelqit rreth tyre ndërsa ajo vraponte drejt ashensorit për të ikur."

Cassie tha në padinë se në fund arriti të largohej nga Diddy dhe të shkonte në apartamentin e saj, por vendosi të kthehej në hotel për frikën e reperit.

"Duke kuptuar se largimi i saj do ta bënte zotin Combs edhe më të zemëruar me të, dhe plotësisht e bllokuar në ciklin e tij të dhunshëm të abuzimit, Znj. Ventura u kthye në hotel me qëllimin për të kërkuar falje për largimin nga abuzuesi i saj," tha ankesa e zgjidhur.

"Kur ajo u kthye, stafi i sigurisë i hotelit e nxitën të futej përsëri në një taksi dhe të shkonte në apartamentin e saj, duke sugjeruar se ata kishin parë pamjet e sigurisë që tregonin zotin Combs duke rrahur Znj. Venturan dhe duke hedhur qelq në të në korridorin e hotelit."

Pretendimi ligjor tha se Combs pagoi hotelin InterContinental Century City 50,000 dollarë për pamjet e sigurisë të korridorit që tregonin sulmin e pretenduar.

Image

Cassie ka përshkruar një marrëdhënie vjetër dhe të torturuar në të cilën ai kontrollonte lëvizjet e saj dhe e nënshtroi atë në abuzim.

Ai gjithmonë ka mohuar sjelljen e gabuar.

Ata u takuan ndërsa ajo po regjistronte albumin e saj të parë pas suksesit të madh Me & U.

Pamjet e incidentit të marsit 2016 vijnë vetëm dy muaj pasi shtëpitë e Combs në Miami dhe Los Angeles u bastisën nga Siguria e Brendshme si pjesë e një hetimi për trafikim seksual.

Ai gjithashtu po lufton padi nga akuzues të tjerë që pretendojnë sjellje seksuale të papërshtatshme dhe abuzim.

Dj

emt të Combs, Justin dhe Christian 'King' Combs, u prangosën gjatë bastisjes në banesën e babait të tyre në Los Angeles.

Në shkurt, një producent muzike paditi Combsin duke pretenduar se e kishte detyruar të kërkonte prostituta dhe e kishte shtyrë të kryente marrëdhënie seksuale me to.

Image

Një tjetër nga akuzuesit e Combs ishte një grua që tha se producenti i rapit e kishte përdhunuar dy dekada më parë kur ajo ishte 17 vjeçe.

Combs dhe avokatët e tij kanë mohuar të gjitha akuzat e ngritura në padi nga producentët dhe ekzekutivët e tre dekadave të fundit.

I njohur më parë si Puff Daddy, ai ka ndërtuar një nga perandoritë më të mëdha të hip-hopit, duke bërë rrugë me disa entitete të lidhura me emrin e tij të famshëm.

Ai është themeluesi i Bad Boy Records dhe fitues i tre çmimeve Grammy që ka punuar me një sërë artistësh të nivelit të lartë duke përfshirë Notorious B.I.G., Mary J. Blige, Usher, Lil Kim, Faith Evans dhe 112.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat