Ish e dashura e Maradonës trondit botën me deklaratë: Turp, dua...!

Futboll

Ish e dashura e Maradonës trondit botën me deklaratë: Turp, dua...!

Nga: Kemajl Goca Më: 26 nëntor 2020 Në ora: 12:33
Ish e dashura e Maradonës trondit botën me deklaratë: Turp, dua...!

Ish e dashura Diego Armando Maradona, Rosio Oliva, foli publikisht për herë të parë, pas një heshtje të gjatë, të nesërmen pasi lajmi për vdekjen e tij shokoi tërë botën.

Vetëm disa ditë pas 60 vjetorit të lindjes, Maradona i madh vdiq nga një sulm në zemër në shtëpinë e tij, në lagjen Tigre, ku po shërohej nga një operacion hemorragjik në tru.

Sidoqoftë, siç tha ajo në televizionin argjentinas, ku ishte mysafire me rastin e vdekjes së ish të dashurit të saj, të dy ishin në kontakt dhe ata për herë të fundit u panë në mars, përpara shpërthimit të pandemisë së koronavirusit.

Image

Ish e dashura me Maradonën para disa kohe

Ajo tha se është lënduar rëndë dhe u poshtërua sepse nuk u lejua të ishte e pranishme në ceremoni që u mbajt gjatë natës në kohën lokale në "Pallatin Pink", domethënë në ndërtesën e Qeverisë ku ndodhet arkivoli me trupin e Diego Maradona, në të cilën u organizua një lamtumirë për të gjithë ata që dëshironin ta dërgonin në prehjen e përjetshme.

“ Të gjithë kalojnë përveç meje. Më dhemb të mos më lejosh të hyj brenda. Duke mos më lejuar të futem brenda, ata gjithashtu lënduan Diegon. Unë jam gruaja e tij e fundit, askush nuk e kupton atë. Ata më thonë të vij në 6 të mëngjesit me gjithë këta njerëz dhe me një audiencë më të gjerë.

Turp! Nuk e di pse e bëjnë, nuk provokoj askënd. Diego ishte ish-i im, dua ta përshëndes dhe t'i them lamtumirë. Më duhet t’i them lamtumirë - u ankua Rosio Oliva dhe vazhdoi: “Ai donte që unë të isha aty deri në frymën e fundit.

Do ta shoqëroj pa asnjë dyshim. Vetëm ne e dimë se çfarë lloj marrëdhënieje dhe dashurie kishim dhe sa ishim të dashuruar. Kur filloi pandemia në mars, nuk e pashë më, por nuk kishim asgjë për të pritur. Ne biseduam bukur në telefon “Ai ishte çmendurisht i pashëm, kishte një zemër prej ari.

Pak njerëz i kanë parë njerëzit aq zemërmirë sa ai. Kam kujtime të bukura, Diego më donte shumë. Më mbush shpirtin. Ndihem shumë e trishtuar, Diego ishte një njeri shumë i rëndësishëm në jetën time. Gjithmonë do ta kujtoj për të mirë. Ai ishte i mirë me mua dhe familjen time”, tha Rosio Oliva.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat