Rusi - Kosovë, ky është rezultati final

Futboll

Rusi - Kosovë, ky është rezultati final

Nga: K.Goca Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 18:48
Rusi - Kosovë, ky është rezultati final

Kombëtarja e Kosovës nuk ka arritur rezultat të mirë si mysafire, duke pësuar humbje me rezultat 3:0 nga Rusia, në takimin e xhiros së nëntë të Grupit A të kualifikueseve për Kampionatin Evropian. 

Futbollistet e Kosovës u angazhuan maksimalisht por hasën në një rivale të fortë.

Fedorova (6' e 12') dhe Abdullina (9') shënuan për fitoren e ruseve. 

Kombëtarja janë pëson tre gola të shpejtë dhe për 12 minuta.  

Vashat e Kosovës aktualisht zënë pozitën e katërt me 10 pikë, ndërsa Rusia renditet në vend të 2-të me 21 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat