Mughini mbi Maradona: U arratis nga policia...

Futboll

Mughini mbi Maradona: U arratis nga policia...

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 18:54
Mughini mbi Maradona: U arratis nga policia...

Gazetari dhe tifozi i Juventusit, Giampiero Mughini në mikrofonët e Radio 24 shkon kundër vendimit nga Bashkia e Napolit për të emëruar Stadiumin San Paolo me emrin e Diego Armando Maradona:

“Që kryetari i bashkisë dëshiron ta emërojë stadiumin pas vdekjes së tij është qesharake! De Magistris duhet të fluturojë pak më lart. Nëse nuk qëndron këtu duke bërtitur Diego! Diego! Diego! kalon për një bandit.

Napoli nuk ishte vetëm Maradona, përndryshe ai nuk do të kishte fituar.

Pa ata ai nuk do të kishte fituar as një lojë me letra”, vazhdon Mughini duke shtuar dozën. “Maradona iku natën i ndjekur nga policia, u hetua dhe u dënua nga gjyqi sepse nuk kishte paguar miliona taksa.

Ai është një njeri i torturuar, ka sportistë të mrekullueshëm që në përgjithësi shkëlqejnë. Diego për fat të keq nuk ishte”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat