Manchester Utd humbjen 0:2 e shndërron në fitore

Nga: Kemajl Goca Më: 29 nëntor 2020 Në ora: 16:55
Cavani feston

Manchester Utd në 30 minutat e fundit u këndellen dhe e shmangën humbjen duke e shndërruar në fitore me rezultat 3:2 në Southampton.

Manchester Utd triumfon me rezultat 3:2 ndaj Southampton-it, në takimin e javës së 10-të të Premier League.

Vendasit avancuan me rezultat 2:0 me golat e Bednarek  (23') dhe Ward-Prowse (33').

Duhet veçuar golin e Ward-Prowse që realizon nga gjuajtja e lirë (rreth 17 metra) në këndin e djathtë të portierit de Gea.

Në pjesën e dytë, “Djajtë e kuq”  këndellen dhe barazojnë përmes Fernandesit (60') dhe Cavanit (74'). Në minutën e 90+3, Edinson Cavani realizon për fitoren e madhe falë asistimit të Rashford.

Southampton është në vend të pestë me 17 pikë, ka një më shumë se Manchester Utd që renditet në pozitën e shtatë.