‘Plisat’: U prehsh në paqe Siki!

Futboll

‘Plisat’: U prehsh në paqe Siki!

Më: 4 dhjetor 2020 Në ora: 14:04
‘Plisat’: U prehsh në paqe Siki!

Tifozët “Plisat” e Prishtinës janë të pikëlluar thellë me vdekjen e legjendës së futbollit, Shefqet Sinani.    
“Sot ka ndërruar jetë ish-futbollisti i Prishtinës, Shefqet Sinani.

Ne do të jemi përjetësisht falënderues për kontributin e tij të dhënë në vitet më të vështira e njëkohësisht më të lavdishme të klubit tonë.

Shefqet Sinani ishte pjesë e gjeneratës së artë të Prishtinës, atëherë kur qyteti e kombi ynë mburrej me sukseset klubit në ish-Jugosllavi.

Shefqet Sinani dhe e gjithë ajo gjeneratë, na shërbejnë neve e të tjerëve si udhërrëfyes për të ardhmen e KF Prishtinës.

U prehsh në paqe Siki!”, shprehin ngushëllime tifozët “Plisat”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat