Mbyllet në paqe derbi shqiptar

Futboll

Mbyllet në paqe derbi shqiptar

Më: 4 dhjetor 2020 Në ora: 20:01
Mbyllet në paqe derbi shqiptar

Është mbyllur derbi i parë në Kategorinë Superiore për këtë sezon.

Tirana mbetet sërish e pamposhtur ndaj rivalit të përjetshëm, teksa nuk ka pasur triumfues në “Air Albania”. Takimi ka përfunduar me shifrat 0:0, në një ndeshje ku dukej se askush nuk donte ta fitonte.

Pjesa e parë shënoi vetëm një rast të rrezikshëm nga Bardhi, ndërsa skuadrat më tepër kontrollonin lojën dhe nuk kërkonin të rrezikonin.

Fundi i pjesës së dytë solli më tepër intensivitet, megjithatë në fund askush nuk arriti të shënonte në këtë duel.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat