Ronaldo dështon nga penalltia, portieri e turpëron keq!

Futboll

Ronaldo dështon nga penalltia, portieri e turpëron keq!

Nga: Kemajl Goca Më: 16 dhjetor 2020 Në ora: 20:24
Momenti kur ia pret penalltinë Ronaldos

Cristiano Ronaldo jo edhe gjithmonë shënon nga penaltia, kësaj radhe dështon dhe është fajtori më i madh që Juventusi nuk fiton. 

Juve si vendas ndahet baras (1:1) me Atalantën e shqiptarit Berat Gjimshiti. Gjimshiti ka luajtur standard duke dhënë maksimumin në barazim. 

Në minutën e 29-të Chiesa realizon për epërsinë 1:0 por Freuler barazon në atë të 67-tën, duke i sjellë pikë të madhe Atalantës. 

Në minutën 61-të, Ronaldo nuk shënon nga penalltia.  

Portieri Gollini e pret penaltinë, duke e kapur edhe topin në këndin e majtë, në anën tjetër e la pa fjalë Ronaldon apo e turpëron keq.

Pas javës së 12-të në Serie A, Juve renditet në pozitën e tretë me 24 pikë, ndërsa Atalanta është në pozitën e tetë me 18 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat