Shqiptari shënon për fitoren e thellë të Leedsit kundër Newcastles

Futboll

Shqiptari shënon për fitoren e thellë të Leedsit kundër Newcastles

Nga: Kemajl Goca Më: 16 dhjetor 2020 Në ora: 21:00
Shqiptari shënon për fitoren e thellë të Leedsit kundër Newcastles

Leeds ka shënuar fitore të thellë me rezultat 5:2 ndaj Newcastles. 

Futbollisti shqiptar, Ezgjan Alioski, që luan për përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut, realizon për fitoren bindëse 5:2 të Leeds ndaj Newcastles.

Alioski u paraqit standard, tregon formë të mirë dhe shënon në minutën e 85-të. 

Për Leeds realizuan Bamford (35'), Rodrigo (61'), Dallas (77'), Alioski (85'), Harrison (88') dhe për Newcastle Hendrick (26') e Clarck (65').

Pas javës së 13-të. Leeds zë pozitën e 13-të me 17 pikë po aq pikë ka edhe Newcastle që gjendet një vend më poshtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat