Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-lojtari i njohur në moshën 54-vjepare

Futboll

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-lojtari i njohur në moshën 54-vjepare

Më: 18 dhjetor 2020 Në ora: 18:41
Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-lojtari i njohur

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-lojtari i njohur!

Lajm i keq për sportin shqiptar, ndahet nga jeta ish-lojtari i Partizanit Sabri Balla. Ish-futbollisti i të kuqve është ndarë nga jeta në moshën 54-vjeçare, teksa së fundmi vuante nga diabeti.

Balla kishte dalë nga akademia e Partizanit dhe në sezonin 1984-1985, u bë pjesë e ekipit të parë në moshën 18-vjeçare, ndërkohë që zuri vend edhe në formacion asokohe.

Një mesfushor i pa lodhur, i cili me paraqitjet e tij të shkëlqyera mori edhe ftesën nga Kombëtarja e Shpresave. Balla ishte pjesë e Partizanit finalist në Kupën e Shqipërisë në vitin 1985.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat