Atletico shënon fitore të madhe, kryeson renditjen

Futboll

Atletico shënon fitore të madhe, kryeson renditjen

Nga: K.Goca Më: 19 dhjetor 2020 Në ora: 15:53
Atletico shënon fitore të madhe, kryeson renditjen

Skuadra e Atletico Madridit ka shënuar fitore të madhe me rezultat 3:1 ndaj Elches, në takimin që u zhvillua në stadiumin "Wanda Metropolitano" në Madrid.  

Atletico këndellet pas humbjes me rezultat 2:0 nga Real Madridi.  

Skuadra e trajnerit Diego Simeone shënon fitore por më vështirë se sa që pritej. 

Për Atleticon shënuan Suarez (41' e 59'), Costa (78'-nga penalltia) dhe Për Elchen realizon Boye (64'). 

Atletico kryeson me 29 pikë pas 14 jave në Kampionatin e Spanjës, ndërsa Elche renditet në pozitën e 15-të me 14 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat