Kolegët votojnë Buffon si më të mirin e të gjitha kohërave

Futboll

Kolegët votojnë Buffon si më të mirin e të gjitha kohërave

Më: 2 janar 2021 Në ora: 18:13
Kolegët votojnë Buffon si më të mirin e të gjitha kohërave

Dianlugi Buffo është votuar si portieri më i mirë i të gjitha kohërave, na një juri e kolegëve të tij.

Në mesin e këtyre portierëve që votuan ishn edhe, Manuel Neuer, Julio Cesar dhe Peter Shmeichel.

"La Gazzetta dello Sport", ka konaktuar me 18 prej tyre, ku të gjithë thanë se portieri më i mirë në histori të futbollist është Buffon.

"Gigi është i pabesueshëm dhe gjithmonë më jep shembullin, jo vetëm në fushë me reflekset e tij fenomenale, por edhe me karakterin e tij jashtë," tha Neuer.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat