Dajaku: Unë jam i sigurt që lëvizja në Berlin është hapi i duhur

Futboll

Dajaku: Unë jam i sigurt që lëvizja në Berlin është hapi i duhur

Më: 17 janar 2021 Në ora: 15:21
Dajaku: Unë jam i sigurt që lëvizja në Berlin është hapi i duhur

Tashmë është zyrtare, sulmuesi nga Kosova, Leon Dajaku ka firmosur kontratë me skuadrën gjermane, Union Berlin.

Nga Bayerni, 19-vjeçari ka kaluar në huazim një vjeçar me mundësi blerje tek Unioni

Pasi u prezantua si futbollist i tyre, Dajaku tha se ky është një hap i drejtë për të.

“Unë jam i sigurt që lëvizja në Berlin është hapi i duhur për mua. Union më ofron mundësinë për të fituar një vend në Bundesliga dhe për t’u treguar nivelin më të lartë”.

“Skuadra ka qenë e jashtëzakonshme këtë sezon dhe unë tani jam i lumtur që jam pjesë e saj”, deklaroi Dajaku.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat