Martin Odegaard ka kërkuar largimin nga Real Madridi

Futboll

Martin Odegaard ka kërkuar largimin nga Real Madridi

Më: 19 janar 2021 Në ora: 22:49
Martin Odegaard

Martin Odegaard ka kërkuar largimin nga Real Madridi, pasi që trajneri Zinedine Zidane nuk po llogarit në të. 

Pasi shkëlqeu me Real Sociedad sezonin e kaluar dhe Los Blancos e kthyen, mungesa e minutave nën drejtimin e Zinedine Zidane ka bërë që lojtarin të ketë një zhgënjim, dhe nuk është i gatshëm ta durojë më aq gjatë.

Odegaard nuk u morë as në ndeshjen e Kupës së Mbretit ndaj Alcoyano, duke bërë që lojtari të revoltohet.

Image

Gjatë gjithë sezonit 2020/21 deri tani, Odegaard ka qenë në fushë për një total prej 367 minutash, gjë që e ka detyruar të kërkojë një huazim të ri.

Zidane dëshiron të mbajë ish-yllin e Heerenveen, por vetëm si rezervë, kur nuk ka mjaftueshëm lojtarë.

Tani i mbetet Florentino Perezit që të vendos, se a bën norvegjezi për Real Madridi, por duhet të largohet, pasi klubi ka vendosur të shkurtojë kostot dhe të mbledhë fonde. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat