Morina në shtabin teknik te Vëllaznimi

Futboll

Morina në shtabin teknik te Vëllaznimi

Më: 21 janar 2021 Në ora: 13:41
Morina në shtabin teknik te Vëllaznimi

Në vazhdën e riorganizimit të brendshëm të klubit, Vëllaznimi ka publikuar dje emrat e ri që iu janë bashkuar kuqezinjve.

Shtabit teknik të ekipit junior që do të drejtohet nga Valon Kasapi iu është bashkangjitur edhe trajneri i ri dhe perspektiv, Taulant Morina.

Morina është pajisur me Lincencën C në kursin e organizuar për trajnerë nga Federata e Futbollit të Kosovës në vitin 2019.

“Dua t’ju njoftoj që prej ditës së sotme jam pjesë e stafit të trajnerëve në klubin futbollistik Vëllaznmi,në kategorinë juniore. Është nder dhe kënaqësi t’i shërbej klubit të qytetit tonë, me shpresën që me punë e përgjegjësi, të arrijmë suksese dhe ta ngritim Vëllaznimin aty ku e meriton”, është shprehur Morina.

Kujtojmë që disa prej klubeve të futbollit vendor kanë filluar t’iu japin më shumë hapësira trajnerëve të rinj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat