Përplasje e tifozëve në derbin e Tiranës, digjet një makinë

Futboll

Përplasje e tifozëve në derbin e Tiranës, digjet një makinë

Më: 21 janar 2021 Në ora: 18:44
Përplasje e tifozëve në derbin e Tiranës, digjet një makinë

Përplasje e tifozëve në derbin e Tiranës, digjet një makinë dhe thyhen xhamat e një lokali!

Qyteti i Elbasanit është përfshirë nga trazira e rrëmuja ndërkohë që ka nisur derbi Partizani-Tirana.

Dosja.al ka mësuar se tifozët e ketyre dy klubeve janë përleshur me njëri-tjetrin, por kanë shkaktuar dëme të mëdha edhe në bizneset e qytetit të Elbasanit.

Konkretisht janë thyer xhamat e një lokali dhe është djegur një automjet, duke bërë që të gjithë vendin ta mbuloje tymi.

Në vendin e ngjarjes, siç shihet edhe në pamjet e publikuara nga Dosja.al kanë mbërritur forca të shumta policie.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat