Deri tani ka fituar gjithçka me Realin

Futboll

Deri tani ka fituar gjithçka me Realin

Më: 23 janar 2021 Në ora: 11:29
Deri tani ka fituar gjithçka me Realin

Shumë ndryshime pritet të ndodhin në mbrojtjen e Real Madrid. Sergio Ramos është në vitin e fundit të kontratës, rinovimi nuk po vjen dhe zërat e largimit të kapitenit në fund të sezonit po shtohen nga dita në ditë.

Por jo vetëm Ramos. Një tjetër shtyllë e repartit të prapavojës është drejt largimit nga “Santiago Bernabeu”. Ai është Raphaël Varane. Mbrojtësi francez është pjesë e kampionëve të Spanjës prej vitit 2011.

Deri tani ka fituar gjithçka me Realin, teksa Sport.es raporton se 27-vjeçari, i cili ka kontratë me klubin deri në verën e vitit 2022, dëshiron të provojë një aventurë të re në karrierë. Francezi mendon se ka ardhur momenti të largohet nga Reali.

Lojtari ia ka bërë të qartë drejtuesve vendimin e tij, teksa këta të fundit janë të detyruar ta shesin në fund të këtij sezoni për të mos e humbur me parametra zero në vitin 2022.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat