Berisha nën vështrim për të mbërritur në Serie A

Futboll

Berisha nën vështrim për të mbërritur në Serie A

Më: 23 janar 2021 Në ora: 15:20
Berisha nën vështrim për të mbërritur në Serie A

Etrit Berisha është aktualisht si pjesë e SPAL në Serinë B, teksa shpërthimi i pandemisë i prishi jo pak punë për të lëvizur në një tjetër skuadër dhe për të mbetur në Serinë A.

Sigurisht që për skuadrën e SPAL, portieri i Kombëtares Shqiptare është luks. Gjithmonë e ka treguar diferencën e tij në ligën e dytë italiane, duke u kthyer në shpëtimtar. Madje edhe në Kupën e Italisë do të vinte një performancë e mirë kundër Sasuolos, duke i dhënë SPAL mundësinë që të eliminoi ekipin e Serisë A dhe për të gjetur Juventusin.

Në mediat italiane raportohet se është Bolonja që po e vëzhgon me kujdes Berishën.

Portierit shqiptar do t’i ofrohej vendi i titullarit nëse do të ndodhte ky kalim, por ka ende mos marrëveshje mes dy klubeve për të mbyllur negociatat pasi SPAL kërkon shitjen e plotë, ndërsa Bolonja kërkon fillimisht huazimin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat