Udinese – Inter, formacionet zyrtare

Futboll

Udinese – Inter, formacionet zyrtare

Më: 23 janar 2021 Në ora: 18:10
Udinese – Inter, formacionet zyrtare

dinese pret skuadrën e Interit në kuadër të javes së 19-të të Serie A.

"Nerazzurrët" vijnë nga një ndeshje tejet e rëndësishme, fitorja ndaj rivalit direkt për titull, Juventusit, të cilin mposhtën javën e kaluar në "Giuseppe Meazza". Ndërsa Udinese është duke pësuar seri negative të rezultateve, ata kanë humbur tre nga pesë ndeshjet e fundit dhe kanë barazuar dy.

Për Inter pritet të mungojnë D’Ambrosio dhe Vecino, ndërsa për Udinesen, Stefano Okaka, Sebastian Prodl, Forestieri.

Inter renditet në pozitën e dytë pas Milanit, me 40 pikë, ndërsa Udinese qëndron në vendin e 15-të me 17 pikë total.

Inter: Handanovic, Skrinniar, De Vrij, Bastoni, Hakimi, Barella, Brozovic, Vidal, Young, Lukaku, Lautaro.

Udinese: Musso; Becao, Bonifazi, Samir; Larsen, De Paul, Arslan, Mandragora, Zeegelaar; Pereyra; Lasagna.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat