Mustafi gati valixhet për tu larguar?!

Futboll

Mustafi gati valixhet për tu larguar?!

Më: 26 janar 2021 Në ora: 11:21
Mustafi gati valixhet për tu larguar?!

Mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi kërkon shkpëutjen e kontratës me skuadrën e Arsenalit. Mbrojtësi shqiptarë që përfaqëson kombëtaren e Gjermanisë, ka zhvilluar vetëm 43 minuta në Premierligë dhe nuk është në planet e Mikel Arteta-s.

Kontrata aktuale e Mustafit skadon në qershor, ndërsa mund të shkëput kontratën me dëmshpërblim, ose të pres merkaton e verës, kur do të jetë agjent i lirë.

Nga Arsenali deri me tani janë larguar lojtarët si Ozil, Sokratis dhe Masej duke shkëputur kontratën dhe e njëjta mund të ndodh me Mustafin.

Aktualisht “Topçinjtë” janë tani të fokusuar në transferimin e Martin Odegaardit nga Real Madridi në formë huazimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat